Amır Khonsarı

 
 

“Herkesin yaradılıştan gelen şifa verme ve ağrıları  giderebilme yeteneği vardır.”

28 Mart 1978’de İran’da Müslüman bir ailede doğdu. Çocukluk yıllarında büyük bir öğretmen olan büyükbabası ona evliyaları, peygamberleri, melekleri öğretmeye başladı. 14 yaşında ezoterik bilimler ve spiritüel kitaplar ile ilgilenmeye başladı. 17 yaşında Ashtanga Yoga öğrenmeye başladı. Asana, Pranayama ve meditasyonun farklı yöntemlerini öğrendi. Bu yoga uygulamalarını geliştirirken aynı zamanda bazı Zen çalışmaları ve Kung Fu uygulamaları yapmaya başladı. Kung Fu uygulamalarının dövüş kısımlarından ziyade Kung Fu üstatlarının sahip olduğu ruhsal güçleri nasıl elde ettikleri ilgisini çekiyordu.


İlerleyen yıllarda bazı ileri ruhsal öğretiler ile tanıştı. Bunlardan birisi Pranik Şifa idi. Tüm ileri aşama kurslarını bizzat Master Choa Kok Sui’den öğrenme şansına sahip oldu. Pranik Şifa'yı, Master Choa Kok Sui’nin isteği üzerine, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne getirmiş olan ilk ve tek yetkili eğitmendir.


Pranik Şifa öğrencisi olduğu yıllarda öğrenilmesi bu denli kolay tekniklerin bu kadar güçlü sonuçlar doğuracağına inanmakta kendisi de güçlük çekmişti. Bugün ise dünyanın birçok ülkesinde yüzlerce insana eğitim vermeye ve farklı hastalıkları olan insanlar üzerinde mucizevî şifalar gerçekleştirmeye devam ediyor.


Kendisi iki üniversite bitirmiştir. Okuduğu bölümlerden ilki Soyut Matematik, ikincisi ise Bilgisayar Mühendisliğidir. Bilişim Sistemleri üzerine Master yapmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli bir şirketin başkan yardımcısı ve bilgi teknolojileri bölümünün müdürü olarak çalışmaktayken, Pranik Şifa eğitimi verebilmek için işinden ayrılır ve şirkete dışarıdan danışmanlık hizmeti verme kararı alır. İnsan hayatının kalitesini arttıran, birçok hastalığı basit ve etkili şekilde tedavi edebilen ve bu hastalıklara yakalanmayı önleyen Pranik Şifa yöntemlerini ve üst seviye meditasyonları daha çok insana öğretebilmek en büyük gayesidir.


2006 yılından beri İstanbul, İzmir ve Ankara`daki önemli merkezlerde eğitim vermektedir. Türkiye’de Temel Pranik Şifa eğitimi vermesi için yetkilendirilen diğer eğitmen ise Saffet Güler’dir. Diğer tüm eğitmenler Master Choa’nın Enstitüsü ile alakasızdır. Size verilen Pranik Sifa sertifikalarinin uzerinde ‘World Pranic Healing Foundation’ (www.worldpranichealing.com)  veya ‘Institute for Inner Studies (www.globalpranichealing.com) yazip yazmadigina dikkat dikkat edin.